Práce všeho druhu. Pro EU a za “dobré” peníze

EU instituce sestavují seznam potenciálních dodavatelů nejrůznějších služeb (od stavebních přes bezpečnostní po audiovizuální). Bude platný pro následující 4 roky a budou ho moci využívat všechny důležité unijní instituce a agentury. Prakticky to znamená, že pokud firma splní základní kritéria (obrat, reference etc…) bude umístěna na uzavřený seznam a bude po celou dobu průběžně oslovována k podání konkrétních cenových nabídek pro jednotlivé vyhlašované tendry “pouze pro vybrané”. Kdo na seznamu nebude, má smůlu, ani se o vypisovaných zakázkách nedozví… Podle mých zkušeností se to vyplatí, i když to může na začátku vypadat jako “běh na příliš dlouhou trať”. Celkový předpokládaný objem asi €20m.

Poptávané oblasti:

1. oblast: generální dodavatel staveb (všechny stavební zakázky včetně koordinace částí).

2. oblast: stavební práce: betonové, ocelové, zděné, konstrukce, fasády, kovové konstrukce, silnice, oplocení, výkopové práce, demolice, odstraňování asbestu a stabilizace, pozemní zaměření, dekontaminace pozemků, základy, průřezy a průzkumy konstrukcí a infrastruktury, hlubinné základy a zpevnění břehů.

3. oblast: izolace, utěsnění a stavební práce na střeše: pružná těsnění, pevná těsnění, střešní izolace, střešní desky a obložení fasády, střešní krytina.

4. oblast: venkovní truhlářské práce: obvodové pláště, spodní rámy, dveře, deskové obložení, zasklení, kovářské výrobky, kování, tesařská kování a zámečnické výrobky.

5. oblast: odstranění a stabilizace asbestu.

6. oblast: vnitřní truhlářské práce: odnímatelné a lehké příčky, podhledy, izolace, falešné podlahy, dveře, protipožární dveře, vnitřní žaluzie a clony, okenice, příslušenství a nábytek vyrobené na zakázku.

7. oblast: tvrdé podlahové krytiny: vyrovnávací vrstva, obložení, bělninové obklady, přírodní kámen nebo aglomerát, dláždění.

8. oblast: povrchová úprava: měkké podlahové krytiny, nátěry.

9. oblast: omítkářské práce.

10. oblast: vzduchotechnika, hygienická zařízení a centralizovaný systém technického řízení: vytápění, ventilace, klimatizace, chlazení, hygienická zařízení, instalace, regulace, automatizace, dálkové řízení.

11. oblast: elektřina a požární ochrana: silnoproud, střední proud, slaboproud, bezporuchový provoz, systémy vnitřního telefonu, požární signalizace, hašení požárů, požární ochrana, zemnící sítě, bleskosvody, zobrazení času, světla a osvětlení, předběžná kabeláž a TV sítě, dálkové ovládání, telekomunikační kabeláž.

12. oblast: zdvihací zařízení: výtahy, nákladní výtahy, lešení včetně prací v oblasti bezpečnostního vybavení (záchranná lana, žebříky, kotvící body atd.).

13. oblast: obnovitelné energie včetně CHP, solární tepelné panely, fotovoltaické panely.

14. oblast: bezpečnostní vybavení.

15. oblast: audiovizuální a technické ovládací zařízení pro konferenční místnosti.

Další informace na: horejsi.tomas@gmail.com

Leave a comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.