Komise dá 9,2 mld euro i na eHealth. Na IZIPu můžou slavit…

Evropská komise přišla s plánem “propojit Evropu”. Jen na podporu investic do rychlých a velmi rychlých širokopásmových sítí a celoevropských digitálních služeb chce vyčlenit téměř 9,2 miliardy EUR . Do roku 2020 by měly mít všechny domácnosti širokopásmové připojení o rychlosti alespoň 30 Mbps a nejméně 50 % z nich nad 100 Mbps.

Kromě rychlého internetu mají být peníze z Bruselu přerozděleny i prostřednictvím grantů na rozvoj nejrůznějších e-Služeb: zavedení technologie elektronické totožnosti, elektronického zadávání veřejných zakázek, digitální knihovny Europeana, portálu e-justice a služeb v celní oblasti. A přeshraničního propojení elektronických zdravotních záznamů. IZIP může slavit, do nějakých projektů s “evropskou přidanou hodnotou” se zcela jistě rád zapojí.

Návrh Komise se teď přesune do Rady EU a hlavně do Evropského parlamentu. Tam nastane teprve šrumec, to bude pozměňovacích návrhů prosazujících ten který konkrétní projekt… ve vší počestnosti, že … Určitě bude zajímavé sledovat, s čím přijdou dva zakladatelé IZIPu z řad e-ODS…:)

Leave a comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.