Brussels connection

the best address for international procurement

Je dobré vědět, kdo a co Komisi radí:) A proč

·

, , , ,

Evropská komise si poměrně často nechává zpracovat studie o nějakém problému/projektu/sektoru někým “zvenku”. To je úplně normální (i když někdy to vypadá spíš jako vytváření “alibi” předem…:) Každopádně je dobré vědět o tom, o co se Komise zajímá (protože vytváří většinu zákonů platných v EU – tudíž v Česku) a sledovat, kdo co posuzuje. Protože to může mít za pár let zcela zásadní dopad.

Třeba na managery a ředitele firem a bank:) Komise dnes oznámila, že zakázku na provedení studie o “povinnostech a odměnách ředitelů” za 329.900 euro získala firma LSE Entreprise Limited z Londýna. Být ředitelem, už bych tam volal…:) Materiál zde: directors.

Nebo na výrobce produktů, kteří chtějí žádat o ochranou geografickou známku EU. Analýzu “on geographical indication protection for non-agricultural products in the internal market” provede na zakázku Komise (za 246.880 euro firma Insight Consulting SPRL z belgického (spíš vlámského:) Wezembeek-Oppem. Materiál zde: protection.

Nebo na politiky a podnikatele, kteří se v případě z podezření z korupce, například, tak rádi ohánějí obchodním tajemstvím. Kontrakt na “study on trade secrets and confidential business information in the internal market” za 400.000 euro dnes získalo konsorcium Studio Professionale Associato/Baker & McKenzie se sídlem v italském Milánu. Materiál zde: confidential.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Get updates

From art exploration to the latest archeological findings, all here in our weekly newsletter.

Subscribe