Je dobré vědět, kdo a co Komisi radí:) A proč

Evropská komise si poměrně často nechává zpracovat studie o nějakém problému/projektu/sektoru někým “zvenku”. To je úplně normální (i když někdy to vypadá spíš jako vytváření “alibi” předem…:) Každopádně je dobré vědět o tom, o co se Komise zajímá (protože vytváří většinu zákonů platných v EU – tudíž v Česku) a sledovat, kdo co posuzuje. Protože to může mít za pár let zcela zásadní dopad.

Třeba na managery a ředitele firem a bank:) Komise dnes oznámila, že zakázku na provedení studie o “povinnostech a odměnách ředitelů” za 329.900 euro získala firma LSE Entreprise Limited z Londýna. Být ředitelem, už bych tam volal…:) Materiál zde: directors.

Nebo na výrobce produktů, kteří chtějí žádat o ochranou geografickou známku EU. Analýzu “on geographical indication protection for non-agricultural products in the internal market” provede na zakázku Komise (za 246.880 euro firma Insight Consulting SPRL z belgického (spíš vlámského:) Wezembeek-Oppem. Materiál zde: protection.

Nebo na politiky a podnikatele, kteří se v případě z podezření z korupce, například, tak rádi ohánějí obchodním tajemstvím. Kontrakt na “study on trade secrets and confidential business information in the internal market” za 400.000 euro dnes získalo konsorcium Studio Professionale Associato/Baker & McKenzie se sídlem v italském Milánu. Materiál zde: confidential.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.