Klaus by prý byl dobrým nástupcem Barrosa v čele Evropské komise

“Klaus by byl důstojným nástupcem Barrosa v čele Komise,” tvrdí jeden z nejvlivnějších Čechů v Bruselu, viceprezident Evropského parlamentu Oldřich Vlasák. “Tady u nás v europarlamentu by se ale určitě nudil,” dodává Vlasák v dnešním  rozhovoru pro server euroskop.cz.

Celá pasáž o Klausovi: “Prezident Václav Klaus má konzistentní a silné názory na evropská témata. Určitě by měl co sdělit a zcela jistě by v diskusích na evropské půdě byl rovnocenným partnerem. Myslím si ale, že by ho život řadového europoslance a s tím spojené neustálé cestování mezi Prahou, Bruselem a Štrasburkem i dlouhá technická jednání často končící až o půlnoci moc nebavil. Dokážu si ho představit jako kandidáta celoevropské politické strany do evropských voleb v roce 2014 na předsedu Evropské komise, například naší Aliance evropských konzervativců a reformistů, která patří mezi pět největších eurostran. To by mohla být jeho parketa a hřiště, kde by se utkal s takovými velikány evropské politiky, jako jsou Jean-Claude Juncker, Donald Tusk, Martin Schultz a dalšími“.

Mám pro ODS nápad zdarma: nechte Klause kandidovat do europarlamentu, jeho jméno na kandidátce možná zvedne počet zvolených z očekávaných čtyř na šest až sedm… a slibte mu za to, že ho ECR navrhne za nového prezidenta Evropské komise:) ps: Všichni stejně víme, že tam žádnou šanci nemá:)