Brussels connection

the best address for international procurement

Klaus by prý byl dobrým nástupcem Barrosa v čele Evropské komise

“Klaus by byl důstojným nástupcem Barrosa v čele Komise,” tvrdí jeden z nejvlivnějších Čechů v Bruselu, viceprezident Evropského parlamentu Oldřich Vlasák. “Tady u nás v europarlamentu by se ale určitě nudil,” dodává Vlasák v dnešním  rozhovoru pro server euroskop.cz.

Celá pasáž o Klausovi: “Prezident Václav Klaus má konzistentní a silné názory na evropská témata. Určitě by měl co sdělit a zcela jistě by v diskusích na evropské půdě byl rovnocenným partnerem. Myslím si ale, že by ho život řadového europoslance a s tím spojené neustálé cestování mezi Prahou, Bruselem a Štrasburkem i dlouhá technická jednání často končící až o půlnoci moc nebavil. Dokážu si ho představit jako kandidáta celoevropské politické strany do evropských voleb v roce 2014 na předsedu Evropské komise, například naší Aliance evropských konzervativců a reformistů, která patří mezi pět největších eurostran. To by mohla být jeho parketa a hřiště, kde by se utkal s takovými velikány evropské politiky, jako jsou Jean-Claude Juncker, Donald Tusk, Martin Schultz a dalšími“.

Mám pro ODS nápad zdarma: nechte Klause kandidovat do europarlamentu, jeho jméno na kandidátce možná zvedne počet zvolených z očekávaných čtyř na šest až sedm… a slibte mu za to, že ho ECR navrhne za nového prezidenta Evropské komise:) ps: Všichni stejně víme, že tam žádnou šanci nemá:)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Get updates

From art exploration to the latest archeological findings, all here in our weekly newsletter.

Subscribe