Brussels connection

the best address for international procurement

Jaderná bezpečnost v europarlamentu: kdo to všechno zaplatí?

Europarlament je důležitý, i když hodně lidí v Česku bude tvrdit, že ne. Buď nevědí nebo nechtějí vědět… jsou sami proti sobě, takže bych to ani neřešil:) Pro ty, kdo vědí: agenda plenárního zasedání Evropského parlamentu pro příští týden (od 11/3 do 14/4) skrývá řadu zajímavých bodů (program plenárky).

V pondělí pozdě odpoledne se bude probírat materiál “Energetický plán do roku 2050” (text v češtině zde:  energ trh).

ČEZ a spol. určitě bude zajímat i následná ústní otázka na Evropskou komisi týkající se vyhodnocení zátěžových testů jaderných elektráren v EU, kterou jménem Výboru pro průmysl, výzkum a energetiku podává Amalia Sartori.  Otázek je vlastně hned několik a týkají se třeba “pojištění a ručení v jaderné oblasti” nebo “zdrojů financování mechanismů pro zlepšování jaderné bezpečnosti”.  “Kdy budou tyto návrhy předloženy a jaká ustanovení by mohly obsahovat?” ptá se lišácky Amalia Sartori:)

A v pondělí jistě přijde řeč i na související návrh usnesení k těmto zátěžovým testům… je docela zajímavé, kolik pozměňovacích návrhů (zde text amend) k němu podali čeští europoslanci (hlavně Březina, Poc, Remek, Tošenovský a Ransdorf). Rozklíčuje někdo jejich motivaci?:)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Get updates

From art exploration to the latest archeological findings, all here in our weekly newsletter.

Subscribe