Galileo: šance pro české firmy!!! Neváhejte

Realita bývá někdy trošku jiná, než jak ji popisují novináři v novinách… Fakt je, že přesun centrály projektu Galileo z Bruselu do Prahy (asi letos v červnu) dává českým firmám, zdůrazňuji SCHOPNÝM českým firmám, unikátní možnost získat zajímavé zakázky. Zakázky bude třeba realizovat na českém území a to dává zde etablovaným podnikům hodně bodů navíc. Je ale třeba být připravený už teď v zimě.

Zajímavý tendr běží právě teď (s uzávěrkou na konci února). Řídící agentura GSA poptává “engineering, management and legal/procurement support”. Především půjde o “producing analysis reports and programme documentation”, “preparing and participating to reviews or meetings”, “developing, implementing and/or configuring basic programme management tools” a “contributing to the “on-site” GSA programme management team activities, reporting to management and decision-making”.

Půjde o kontrakt na 4 roky, odměna může dosáhnout až 7 milionů euro (bez dph).

Vítězná firma musí mít mimo jiné obrat minimálně 1,5 milionu euro ročně (v posledních 3 letech) a minimálně 6 zkušených expertů (jazyky, zahraniční zkušenosti, praxe v oboru podmínkou), kteří budou pracovat téměř výhradně pro GSA… Detaily zde TenderSpecificationsGSAOP0411engineeringservicesfortheGSA

Co třeba firmy jako 5M, Iquass Software, BBT-Material Processing? Nebo to zase “požere” nějaký nadnárodní gigant?