Brusel hledá 10 až 15 “business support” organizací na pomoc s programem Erasmus

Je to myslím znamenitá příležitost pro firmy/organizace/asociace, jejichž hlavní aktivitou je “business support”, a které mají kontakty mezi podniky. Evropská komise rozjíždí tendr na zprostředkovatelské organizace programu Erasmus for Young Entrepreneurs pro období 2014 – 2016 s celkovým rozpočtem €4.500.000.

Komise předpokládá, že vybere zhruba 10-15 zprostředkovatelských konsorcií, tzn. na jednu připadne zhruba 400-450 tisíc euro. Základní podmínkou je, že každé konsorcium musí být složeno z alespoň pěti subjektů z minimálně čtyř účastnických států.

Úlohou konsorcia bude zabezpečit “výměnné pobyty” začínajících byznysmenů (nebo i takových, kteří o tom teprve uvažují – například chtějí převzít po otci rodinnou firmu) v délce 1 – 6 měsíců u firem v zahraničí. Evropská komise dá každému “stážistovi” určitou mzdu (liší se podle cílové země, od Albánie s 530 euro na měsíc po Dánsko s 1100 eury na měsíc). O zbytek (pojištění, povolení etc) se stará přijímající podnikatel. Pár zajímavých grafů přímo z Komise

Uzávěrka tendru na zprostředkování 9. července.