Brussels connection

the best address for international procurement

Brusel hledá 10 až 15 “business support” organizací na pomoc s programem Erasmus

Je to myslím znamenitá příležitost pro firmy/organizace/asociace, jejichž hlavní aktivitou je “business support”, a které mají kontakty mezi podniky. Evropská komise rozjíždí tendr na zprostředkovatelské organizace programu Erasmus for Young Entrepreneurs pro období 2014 – 2016 s celkovým rozpočtem €4.500.000.

Komise předpokládá, že vybere zhruba 10-15 zprostředkovatelských konsorcií, tzn. na jednu připadne zhruba 400-450 tisíc euro. Základní podmínkou je, že každé konsorcium musí být složeno z alespoň pěti subjektů z minimálně čtyř účastnických států.

Úlohou konsorcia bude zabezpečit “výměnné pobyty” začínajících byznysmenů (nebo i takových, kteří o tom teprve uvažují – například chtějí převzít po otci rodinnou firmu) v délce 1 – 6 měsíců u firem v zahraničí. Evropská komise dá každému “stážistovi” určitou mzdu (liší se podle cílové země, od Albánie s 530 euro na měsíc po Dánsko s 1100 eury na měsíc). O zbytek (pojištění, povolení etc) se stará přijímající podnikatel. Pár zajímavých grafů přímo z Komise

Uzávěrka tendru na zprostředkování 9. července.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Get updates

From art exploration to the latest archeological findings, all here in our weekly newsletter.

Subscribe