Unikátní příležitost jak vstoupit do euro-komunikačního byznysu

EU TENDR na přípravu a realizaci komunikačních kampaní, AV produkci, grafický design a statickou a interaktivní infografiku

SHRNUTÍ: První výhodou je, že jde hned o dvě zakázky v jedné: vybrat si můžete buď jenom jednu z nich, jedno kterou, nebo obě.

První je o vývoji “integrovaných komunikačních kampaní” a “multimediálních a online komunikačních služeb”, je tam hodně AV produkce (designing, writing, filming, producing, editing, encoding, subtitling, dubbing and publishing audio-visual products, videos, animations…), s rozpočtem přes 9 milionů euro na 4 roky.

Druhá s budgetem přes 2,5 milionu euro/4 roky pokrývá “static & interactive information and storytelling products” – jde hlavně o vývoj “static infographics, interactive infographics, data visualisation products where complex data is presented in user friendly and easy to digest formats”.

Obě zakázky vypisuje EU agentura EFSA (sídlo: Parma, Itálie), ovšem jménem více než deseti dalších EU agentur a iniciativ, sídlících v nějrůznějších městech po celé Evropě. V průběhu 4 let budou každá z nich průběžně uzavírat v rámci “rámcové smlouvy”, kterou dostane vítěz tendru, tzv. specifické kontrakty na různé služby. Tj. různé služby na různých místech, ale ze společného budgetu.

Druhá výhoda: Díky tomu nebudou náklady na najímané služby, dopravu, diety a ubytování součástí nabídkové ceny (jen manday sazby), budou se proplácet zvlášť. To je poměrně neobvyklé a velmi výhodné pro dodavatele.

Třetí výhodou je, že deadline pro odevzdání nabídky je až v polovině prosince.

Co je třeba k účasti v tendru a případnému vítězství? Základní podmínky pro LOT1 zde:

A podmínky pro LOT2 tady:

•          Opět, schopnost splnit na 100% zadání.

•          Mít v každém uzavřeném finančním roce v průběhu posledních tří let (2016, 17, 18) roční obrat minimálně €1.340.000 €

•          Patřičné reference za posledních 5 let (např. experience in the design and development of at least 5 static infographics, experience in the design and development of at least 5 interactive products including interactive infographics and data visualisations, visual representation of data and information, especially scientific, design and development of static and interactive infographics, and information/data visualisation products; graphic design, responsive web design and accessibility; JavaScript, HTML 5 and CSS 3; data visualisation principles and programming languages and libraries such as D3, knowledge and use of Micro Strategy and its features)

Leave a comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.