Brussels connection

the best address for international procurement

Unikátní příležitost jak vstoupit do euro-komunikačního byznysu

EU TENDR na přípravu a realizaci komunikačních kampaní, AV produkci, grafický design a statickou a interaktivní infografiku

SHRNUTÍ: První výhodou je, že jde hned o dvě zakázky v jedné: vybrat si můžete buď jenom jednu z nich, jedno kterou, nebo obě.

První je o vývoji “integrovaných komunikačních kampaní” a “multimediálních a online komunikačních služeb”, je tam hodně AV produkce (designing, writing, filming, producing, editing, encoding, subtitling, dubbing and publishing audio-visual products, videos, animations…), s rozpočtem přes 9 milionů euro na 4 roky.

Druhá s budgetem přes 2,5 milionu euro/4 roky pokrývá “static & interactive information and storytelling products” – jde hlavně o vývoj “static infographics, interactive infographics, data visualisation products where complex data is presented in user friendly and easy to digest formats”.

Obě zakázky vypisuje EU agentura EFSA (sídlo: Parma, Itálie), ovšem jménem více než deseti dalších EU agentur a iniciativ, sídlících v nějrůznějších městech po celé Evropě. V průběhu 4 let budou každá z nich průběžně uzavírat v rámci “rámcové smlouvy”, kterou dostane vítěz tendru, tzv. specifické kontrakty na různé služby. Tj. různé služby na různých místech, ale ze společného budgetu.

Druhá výhoda: Díky tomu nebudou náklady na najímané služby, dopravu, diety a ubytování součástí nabídkové ceny (jen manday sazby), budou se proplácet zvlášť. To je poměrně neobvyklé a velmi výhodné pro dodavatele.

Třetí výhodou je, že deadline pro odevzdání nabídky je až v polovině prosince.

Co je třeba k účasti v tendru a případnému vítězství? Základní podmínky pro LOT1 zde:

A podmínky pro LOT2 tady:

•          Opět, schopnost splnit na 100% zadání.

•          Mít v každém uzavřeném finančním roce v průběhu posledních tří let (2016, 17, 18) roční obrat minimálně €1.340.000 €

•          Patřičné reference za posledních 5 let (např. experience in the design and development of at least 5 static infographics, experience in the design and development of at least 5 interactive products including interactive infographics and data visualisations, visual representation of data and information, especially scientific, design and development of static and interactive infographics, and information/data visualisation products; graphic design, responsive web design and accessibility; JavaScript, HTML 5 and CSS 3; data visualisation principles and programming languages and libraries such as D3, knowledge and use of Micro Strategy and its features)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Get updates

From art exploration to the latest archeological findings, all here in our weekly newsletter.

Subscribe