Brussels connection

the best address for international procurement

Firma slíbila, firma vyhrála, firma nezaplatila. Hledám právníka, nabízím 30%

·

,

Na jaře 2018 vyhlásila Evropská agentura pro pohraniční a pobřežní stráž (Frontex) sídlící ve Varšavě větší tendr na “dodávky zařízení na kontrolu pravosti dokumentů v rámci společných operací EU”. Celkem za dva miliony euro. Zakázka byla rozdělena na tři samostatné části. V rámci své standardní práce jsem objevil jsem slovenskou firmu APIS, která velmi dobře “pasovala” na minimálně dvě z nich. Trvalo to, ale nakonec jsme se dohodli. “Faktom je, že na uvedený tender ste nás upozornil Vy, preto sme pripravený po ušpešnom tendry Vám vyplatiť jednorázovú odmenu za info 1 200 Eur,” napsal mi ředitel a spolumajitel firmy Martin Štubian. “Success fee je OK,” dodal. Pak už se neozval, smlouvu zpět neposlal. Po dvou letech jsem zjistil, že APIS odevzdal nabídku do části č.1 – kompaktní lupa s různými zdroji světla s rozpočtem €200.000 – a vyhrál. V roce 2018 dostal od Frontexu zaplaceno celkem €70.210, o rok později €23.600… a zakázka pokračuje ještě další dva roky, k vyčerpání rozpočtu zbývá něco málo přes sto tisíc eur. Zatím bych měl mít nárok na €1200 + €3.752,40 success fee = celkem €€4.952,40. Normálně se mi něco takového nestává a proto právníka nepotřebuji – ale teď by se mi nějaký šikovný hodil. Nabízím 30%, pokud se to podaří.

Tady je ta historie:

V březnu 2018 jsme firmu APIS kontaktoval poprvé:

Neděle 25. 3. 2018 15:38 Dobrý den, instituce a agentury EU rozmístěné po celé Evropě vypisují každoročně desítky tendrů za stovky milionů euro. Od grafického designu, IT služeb až po stavební zakázky. Jsou férové a transparentní… a mají velmi nízkou účast.

Už bezmála tři desítky mých klientů dokázaly, že můžou stávající tradiční dodavatele porazit a nabídnout EU lepší i levnější služby.

Své klienty si vyhledávám sám. Vybírám si firmy, o kterých si myslím, že mají šanci. Sleduji pro ně se svými kolegy aktuální výběrová řízení, veřejná i neveřejná), analyzuji zadávací dokumentaci a pomáhám jim s přípravou nabídky. A po výhře i s realizací.

Nabízím své služby i vám. Máte-li zájem, zkusme se o tom pobavit.

Momentálně je aktuální tento tendr: https://bruselska-spojka.cz/agentura-frontex-nakoupi-mobilni-zarizeni-na-odhalovani-falesnych-dokumentu/

Pro úplnost, šlo o tento tendr:

Zakázka: Rámcová smlouva na dodávky zařízení na kontrolu pravosti dokumentů v rámci společných operací EU

Zadavatel: Evropská agentura pro pohraniční a pobřežní stráž – Frontex, Warsaw, Polsko

Kontrakt na 4 roky / celkový budget €2.000.000

Zakázka bude rozdělena na 3 na sobě nezávislé části (tj. je možné se hlásit jen do jedné, dvou nebo do všech tří lotů):

Položka č. 1 — kompaktní lupa s různými zdroji světla; €200.000

Detaily: Kompaktní ruční lupa s různými zdroji světla pro rychlé ověřování pravosti cestovních pasů, občanských průkazů, povolení k pobytu, víz, razítek a dalších bezpečnostních dokumentů pro účely kontroly dokumentů na všech druzích hranic.

Položka č. 2 — přenosný systém na kontrolu dokumentů do ruky / na tělo; €1.000.000

Detaily: Přenosný systém na kontrolu dokumentů, který je na baterie a nosí se na těle, sestávající ze skeneru/čtečky celých stran dokumentu a vizualizačního zařízení (tablet, ale také chytrý telefon), který je schopný provádět optické, elektronické a kombinované kontroly na cestách pro rychlé ověření pravosti cestovních pasů, občanských průkazů, povolení k pobytu, víz, razítek a dalších bezpečnostních dokumentů pro účely kontroly dokumentů na všech druzích hranic.

Položka č. 3 — přenosný desktopový nebo mobilní (v kufříku) systém na kontrolu dokumentů, €800.000

Detaily: Přenosný desktopový systém na kontrolu dokumentů, sestávající ze skeneru/čtečky celých stran dokumentu a softwaru, který je schopný provádět optické, elektronické a kombinované kontroly v rámci ověřování pravosti cestovních pasů, občanských průkazů, povolení k pobytu, víz, razítek a dalších bezpečnostních dokumentů pro účely kontroly dokumentů na všech druzích hranic;

Deadline 13. dubna

Následně se mi ozval se mi telefonicky ředitel spolumajitel firmy APIS Martin Štubian, že je zakázka zajímá. Vysvětlil jsem zhruba způsob spolupráce. Ať pošlu zadávací dokumentaci.

27/3 v 9:21 posílám do APISu zadávací dokumentaci a tento email:  Dobrý den a ještě jednou díky za kontakt. V příloze posílám celé zadání na tendr Frontexu (zásadní informace jsou v Anexech I a II – Tender Specs a Tech Reference). A jak jsem slíbil, během dneška připravím stručné podklady.

27/3 ve 12:21 můj mail do APISu: Dobrý den, v příloze posílám základní podklady k tendru Frontexu, pokusil jsem se tam vysvětlil vše podstatné. Očekávám poměrně nízkou účast, zhruba 2-3 firmy na lot. Systém hodnocení: cena 60% x kvalita 40%.

Ohledně naší smlouvy na pomoc s přípravou nabídky: předpokládám, že budete dělat nabídku na všechny 3 loty, cena bude €1.800 (polovina při podpisu naši smlouvy, druhá po odevzdání nabídky) + success fee 4% pokud vyhrajeme (platí se až po dodávce zboží a platbě od zadavatele). Pokud souhlasíte, připravím a pošlu smlouvy.

ps: potvrďte mi prosím, že ten mail dorazil. Mně od vás ještě nic nepřišlo, nemůžu odhalit příčinu. díky

Pak se chvilku nic nedělo, takže jsem 27. 3. 2018 ve 15:52 urgoval: Dobrý den, dorazily vám ty moje maily? Mně od vás nic nechodí a nemám to ani ve spamu…”

O dvě hodiny později (17:58) dorazila odpověď:Pán Horejší, Mea culpa, mea maxime culpa, chyba je u nas, sice sa system tvari, ze email odoslal, ale neodoslal. Emaily dosli, bod 1 a 3 sa nam celkom pozdava, kolega to prestuduje a dame noty, predbezne by sme do toho isli. S uctou, Stubian, APIS

V 18:46 posílám M. Štubianovi tento mail: Deadline je 13/4, což je celkem blízko. Rozhodneme to do pátku?

Ve 22:02:připravím už tedy smlouvu, ať to pak můžeme rychle spustit

Druhý den (28/3 – 10:01) posílám návrh smlouvy. Zcela standardní, jaký používám pro většinu klientů. Kopíruji pasáž o rozpočtu:

2. Rozpočet

2.1. Smluvní strany se dohodly, že dodavateli náleží za splnění zadání fixní odměna ve výši 1.800 euro. První polovina odměny (900 euro) bude dodavateli vyplacena na základě faktury vystavené po podpisu této smlouvy bezhotovostním převodem do pěti dnů od podpisu této smlouvy a to na účet uvedený v bodě 2.3. této smlouvy, druhá polovina (900 euro) pak bude dodavateli vyplacena na základě faktury vystavené po odevzdání nabídky se splatností čtrnáct dní.

2.2. V případě úspěchu zadavatele ve výběrovém řízení podle bodu 1.2. této smlouvy dále náleží dodavateli provize ve výši 4% z celkové hodnoty zakázky. Provize bude dodavateli zadavatelem vyplácena bezhotovostním převodem průběžně a bez zbytečného prodlení, návazně na úhrady faktur ze strany zadavatele zakázky dle bodu 1.3. této smlouvy a na základě faktur vystavených dodavatelem.

(28/3 – 10:57) Email od M. Štubiana:  Pekny den p. Horejsi, Dakujem za ponuku spoluprace. Frontex nieco malo uz od nas nakupoval. V aktualne uvedenom tendry, min. bod 1. splname do bodky, aj ostatne, ale tam budu korporacie 3M, atd.

Viete sa zucastnit, uvedenho tendra resp. v com spociva Vasa cast roboty v danej oblasti

S úctou, Štubian, APIS

Další můj email M. Štubianovi: Dobrý den, Frontex znám taky poměrně dobře:) moji klienti jim dodávají nábytek (Profil nábytek a.s.), IT služby (BoldBrick s.r.o.), grafický design (Missing Element s.r.o.), tisknou pro ně (U and WE) a dodávají i IT hardware (Nextis s.r.o.). Je toho docela dost.

Můj názor je, že je velká šance vyhrát všechny tři loty, očekávám velmi nízkou účast (1-3 zájemci na lot). Takže doporučuji zkusit všechno.

Moje práce spočívá v tom, že vám pomůžu připravit nabídku, která vyhraje:) Nabídku s vámi budu (v ideálním případě) postupně zpracovávat, průběžně korigovat, upozorním vás na klíčová místa, zkontroluji administrativu a zaručím, že nebude odmítnuta kvůli nějakým nesmyslům. Jsem k dispozi 24/7. A pak jsem schopen pomoci i při realizaci s řízením projektu.

29/3 (15:42) email od M. Štubiana: Pán Horejší, Ospravedlňujem sa, práve dokončujem iný projekt.

Rozhodli sme sa, že ideme do toho ale iba LOT 1 (LOT2 A LOT3 kapacitne nie sme schopný plniť). K Vašej ponuke, success fee OK, poplatok za pomoc pri spracovaní ponuky, až po podpise zmluvy s Frontex a platbe od nich.

S úctou, Štubian, APIS

18:30 moje odpověď: Stále myslím, že byste měli zkusit i loty 2 a 3, jsem si jistý, že tam nebude velká konkurence. Ale dobře, respektuji vaše rozhodnutí.

V případě lotu 1 ale chci €600 s podpisem smlouvy, zbytek poplatku za pomoc při zpracování nabídky klidně až po podpisu smlouvě s Frontex a success fee 4% po platbě od Frontexu.

Několik dní odmlka. 4/4 (22:03) moje urgence: Dobrý večer, domluvíme se na spolupráci nebo do toho tedy společně nepůjdeme? Jen chci mít jasno. Díky

Odpověď z APISu, 5/4 – 8:56Pozdravujem p. Horejší, Na rovinu, skusenosti s “demokraciou” ma naucili max. opatrnosti a samozrejme som/sme sa x-krat popalili, preto ziadne peniaze dopredu, neberte to osobne. Faktom je, že na uvedený tender ste nás upozornil Vy, preto sme pripravený po ušpešnom tendry Vám vyplatiť jednorázovú odmenu za info 1 200,Eur.

S úctou, Štubian, APIS

***************************************************************************A pak dva roky nic. Letos v květnu jsem si vice méně náhodou všimnul, v ročním vyúčtování Frontexu za rok 2018, že APIS dostal (za lot 1 – “kompaktní lupa s různými zdroji světla” – od Frontexu €70.210.

Takže 1/6/2020 – 20:35 můj mail M. Štubianovi:[TH1]  Dobrý večer,  tak koukám, že vám ten tendr pro Frontex vyšel (Frontex/OP/180/2018 Lot 1 Supply of document inspection equipment for Frontex Joint Operations services APIS SPOL SRO Lazovna 12 974 01 Banska Bystrica, Slovakia € 70,210.00). Sliboval jste zaplatit €1.200 po vítězství + jste psal, že souhlasíte se success fee. Takže se o ně hlásím, večer pošlu fakturu. A současně nabízím dlouhodobou spolupráci, zakázek pro vás mám v mezinárodním prostředí (EU, OSN, NATO…) stále dost. Tomáš Hořejší, Bruselská spojka, +32-473-116804

Za rok 2019 dostal APIS od Frontexu €23.600.


 [TH1]

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Get updates

From art exploration to the latest archeological findings, all here in our weekly newsletter.

Subscribe