Brussels connection

the best address for international procurement

Brusel se bojí, že teroristé půjdou po výletních lodích ve Středomoří

·

,

Teroristé by mohli útočit na velké výletní lodě ve Středozemním moři. Můžou se nechat najmout jako členové posádky a půjdou hlavně po amerických turistech. To je mi ale pěkná předpověď!

Generální ředitelství pro mobilitu a dopravu Evropské komise právě vyhlásilo výběrové řízení na zpracování studie o bezpečnosti výletních lodí. Některé takové lodě mají na palubě až osm tisíc pasažérů a – jak se uvádí v zadání – “skutečnost, že mezi nimi je značný počet amerických občanů, může zvýšit riziko teroristického útoku“. A dále ze zadání:  “Útoky mohou mít různé podoby, ať už v přístavu, nebo na moři, které není třeba popisovat ve veřejném dokumentu, jakým je tato výzva k podání nabídek… Výletní lodi mají  v současně době na palubě až osm tisíc osob různých národností. Posádka se často mění a teroristé se mohou nechat najmout jako její členové, aby se dostali na palubu; kromě toho se na palubu nakládají obrovská množství lodních zásob, což může umožňovat vnášení zbraní a výbušnin“.

Úspěšný útok na výletní loď by podle Evropské komise nemusel vést jen k vysokému počtu obětí, ale způsobil by také pokles zájmu o lodní dopravu a škody pro oblastní hospodářství.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Get updates

From art exploration to the latest archeological findings, all here in our weekly newsletter.

Subscribe