Brussels connection

the best address for international procurement

Klaus v Bruselu? Byl by IN, ale současně i OUT… To nevyjde:)

·

Tak copak se to tu hraje? Kdosi tvrdí, že Klaus “vážně uvažuje o kandidatuře do Evropského parlamentu”. Zatím nic nepotvrzeno, pouze “nejmenované” a “dobře informované” zdroje. Zkusme to rozklíčovat. Kdo tu informaci vypouští a proč?

1. Někdo, kdo si přeje, aby Klaus zmizel z tuzemské politické scény. Někdo, komu by doma mohl konkurovat. Počínaje “protivníky” uvnitř ODS a Kalouskem (novodobým “spasitelem” české pravice) konče…

2. Někdo, kdo si myslí, že návrat Klause pod křídla ODS tuto stranu zachrání před volebním debaklem. Někdo, kdo tuší, že Klaus by jinak o návratu neuvažoval a toto (nabídka kandidatury do EP pod hlavičkou ODS) by přece jenom “rozdýchal”… Klaus by byl IN (v ODS), ale současně i OUT (v Bruselu).

3. Sám Klaus, aby si otestoval reakci. Jak doma, tak v Evropě.

Vezmu to odzadu: možnost č. 3 bych spíš vyloučil, to není Klausův styl. “Evropskou misi” by zvládl, o tom není pochyb, v europarlamentu jsou i horší “případy”. Ale on si nic sondovat nepotřebuje. Možnost č. 2 bych také spíš vyloučil, Klaus by se tak totiž dostal do pozice, kdy ho někdo z ODS řídí a to si nemyslím, že by zrovna on připustil. Takže zbývá možnost č. 1: atmosféru si sonduje Klausova konkurence… Asi to tak bude. Jen aby ale výsledkem nebylo, že Klaus to do Evropského parlamentu přece jenom zkusí. Ovšem s někým jiným, než je polomrtvá ODS.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Get updates

From art exploration to the latest archeological findings, all here in our weekly newsletter.

Subscribe