Podivný tendr na ochranu EU-diplomatů v Kábulu smete i baronku Ashton

Souboj o to, kdo bude chránit EU diplomaty v Afghanistánu, pokračuje dnešním článkem v EUObserveru EU men with guns (opravdu stojí za to si ho přečíst, je to skoro jako detektivka). Skandál nakonec možná smete i samotnou baronku Ashton… a to ještě předtím, než stihne sama a dobrovolně opustit svoji funkci.

Co se stalo? Barončin mluvčí toto úterý potvrdil, že původně vybraná firma Page Protective Services kontrakt za €50 milionů nedostane. Protože prý nesplnila základní podmínky tendru. Kdo ho dostane se zatím neví. Asi někdo z konkurence, dalších účastníků tendru (kanadská GardaWorld nebo francouzská Geos anebo Sabre International, za kterou stojí britsko-saudský kapitál).

Novináři se dostali k naprosto pozoruhodným informacím: přepisům telefonických hovorů, soukromým dopisům i mailům, šokujícím výpovědím nejmenovaných zdrojů… Je evidentní, že jde o cíleně vyvolanou kampaň, takové informace se nikdy neobjevují jen tak… Že jsou novináři EUObserveru tak dobří a všechno vypátrali sami? To je vtip desetiletí!

Z textu vyplývá, že kdosi u baronky PPS drsně a dlouhodobě protěžoval. Teď je PPS zdánlivě pryč. Rozhoří se válka naplno nebo se to teď uklidní?

PS: O afghánském tendru už jsem tady párkrát psal (viz Krásný příklad mediální manipulace s cílem změnit výsledky tendru nebo Baronka Ashton najme ochranku do Kábulu ).