Brussels connection

the best address for international procurement

Podivný tendr na ochranu EU-diplomatů v Kábulu smete i baronku Ashton

·

Souboj o to, kdo bude chránit EU diplomaty v Afghanistánu, pokračuje dnešním článkem v EUObserveru EU men with guns (opravdu stojí za to si ho přečíst, je to skoro jako detektivka). Skandál nakonec možná smete i samotnou baronku Ashton… a to ještě předtím, než stihne sama a dobrovolně opustit svoji funkci.

Co se stalo? Barončin mluvčí toto úterý potvrdil, že původně vybraná firma Page Protective Services kontrakt za €50 milionů nedostane. Protože prý nesplnila základní podmínky tendru. Kdo ho dostane se zatím neví. Asi někdo z konkurence, dalších účastníků tendru (kanadská GardaWorld nebo francouzská Geos anebo Sabre International, za kterou stojí britsko-saudský kapitál).

Novináři se dostali k naprosto pozoruhodným informacím: přepisům telefonických hovorů, soukromým dopisům i mailům, šokujícím výpovědím nejmenovaných zdrojů… Je evidentní, že jde o cíleně vyvolanou kampaň, takové informace se nikdy neobjevují jen tak… Že jsou novináři EUObserveru tak dobří a všechno vypátrali sami? To je vtip desetiletí!

Z textu vyplývá, že kdosi u baronky PPS drsně a dlouhodobě protěžoval. Teď je PPS zdánlivě pryč. Rozhoří se válka naplno nebo se to teď uklidní?

PS: O afghánském tendru už jsem tady párkrát psal (viz Krásný příklad mediální manipulace s cílem změnit výsledky tendru nebo Baronka Ashton najme ochranku do Kábulu ).

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Get updates

From art exploration to the latest archeological findings, all here in our weekly newsletter.

Subscribe