Brussels connection

the best address for international procurement

Velký květinový tendr: Rada EU hledá dodavatele řezaných květin

Dnes jsem se v MF Dnes dočetl, že „čeští zahradníci ještě nevyhynuli“. Že je konkurence z Nizozemska ještě nedokázala totálně zlikvidovat. Dobře tedy, není na čase podniknout nějaký pořádný protiútok?! Jeden nápad bych měl…

Rada Evropské unie (přesně řečeno její Generální sekretariát) shodou okolností právě dnes vypsala velký „květinový“ tendr. Hledá velkododavatele květin, který by jí po příští čtyři roky zásoboval „pravidelnou“ i nárazovou květinovou výzdobou.

Zakázka je rozdělena na dvě části: 1) pravidelné týdenní a měsíční dodávky řezaných květin a květinových aranžmá pro současnou i budoucí centrálu Rady (Justus Lipsius, Lex a nyní dostavovaná Europa) v Bruselu (zhruba 1840 akcí ročně) a 2) nárazové dodávky převážně řezaných květin v průběhu jednání summitů a podobných vrcholných schůzek (520 až 1300 květinových aranžmá ročně).

Je evidentní, že zakázka by vyžadovala mimo jiné i stálou přítomnost v Bruselu. Ale to by se určitě dalo zařídit formou subdodávky – spoluprací s některým místním aranžérem/květinářem s EU-zkušeností. Jsem zvědav.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Get updates

From art exploration to the latest archeological findings, all here in our weekly newsletter.

Subscribe