Brussels connection

the best address for international procurement

Evropská centrální banka: pozor, eurobankovky mohou být zdraví škodlivé

·

, ,

Nerad bych vyvolával nějakou paniku, ale jak jinak tomu rozumět? Raději cituji ze zdůvodnění Evropské centrální banky k vyhlášení tendru na “hodnocení zdravotních a bezpečnostních rizik spojených s eurobankovkami”: “V současnosti používá eurobankovky více než 350 000 000 osob, včetně těch, které se podílí na jejich výrobě. Do výroby eurobankovek je v současné době zapojeno 40 společností. Bankovky se skládají z různých surovin, které by mohly mít, jednotlivě nebo v kombinaci s ostatními, dopad na zdraví jak výrobců, tak uživatelů. Je proto nezbytné provést analýzu a hodnocení všeobecného dopadu použití a výroby eurobankovek ze zdravotního a bezpečnostního hlediska.”

ECB prý má “veřejnou odpovědnost” a je tak v jejím zájmu “podat jasné stanovisko ohledně možných vlivů výroby a použití eurobankovek za účelem posouzení jejich celkového zdravotního a bezpečnostního dopadu”.

ECB si zatím objednala analýzu a sledování přítomnosti a koncentrace určitých látek s potenciálním dopadem na zdraví a bezpečnost obsažených v eurobankovkách a v surovinách, z nichž se bankovky vyrábí (papír, tiskařské barvy, fólie a vlákna). Teď chce z nějakého (jakého?) důvodu analýzu rozšířit. Proč? A proč už to neudělala dávno?

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Get updates

From art exploration to the latest archeological findings, all here in our weekly newsletter.

Subscribe