Jak bojovat s teroristy na velkých nádražích a letištích: EU dostane analýzu

Analýzu na téma „zavedení osvědčených postupů v boji proti terorismu na provozní, taktické a strategické úrovni v případě multimodálních terminálů pro cestující“ vypracuje na zakázku Evropská komise - Generálního ředitelství pro mobilitu a dopravu The University of Huddersfield z Huddersfieldu. V tendru se šesti nabídkami zvítězila s nabídkou za €118.384.

Prostě se nikdo nepřihlásil

Stává se to tady (myšleno v prostředí EU institucí a agentur) poměrně často. Do vyhlášených zajímavých veřejných tendrů se nikdo nepřihlásí a soutěž musí být zrušena. A obvykle i opakovaně vyhlášena. Například dnes: Evropské středisko pro rozvoj odborné přípravy (sídlí v řecké Soluni) vyhlásila výsledek svého tendru „Tisk urgentních publikací a propagačních materiálů v omezených tiskových nákladech“ za €70.000: „Zadávací řízení bylo prohlášení za neúspěšné. Nebyla obdržena žádná nabídka“.

Brusel chystá „Pokyn“ pro správnou hygienickou praxi výroby sýru na farmě

Takže fakta, důležitá hlavně pro milovníky sýrů a jejich výrobce: Evropská komise chystá zavedení „Pokynu pro správnou hygienickou praxi v rámci tradiční výroby sýru na farmě“. Europoslanci budou mít konečně nějaké pořádné PR-střelivo. Ostatní „stakeholdeři“ začnou pracovat a přihlásí se do tendru, který právě vyhlásilo Generální ředitelství (Evropské komise) pro zdraví a spotřebitele: na „Pilotní projekt týkající se evropských pokynů pro správné hygienické postupy při řemeslné výrobě sýru“. Cílem zakázky je – podle zadání – „zavedení Pokynu pro správnou hygienickou praxi v rámci tradiční výroby sýru na farmě. Musí být vhodný k použití ze strany farmářů, inspektorů mlékárenských podniků a příslušných úřadů jako referenční dokument. Obsah by měl vycházet ze zkušeností v daném oboru a zohledňovat již zavedené vnitrostátní pokyny týkající se provádění postupů založených na HACCP vhodných pro malé mlékárenské podniky. Tento pokyn by měl pokrývat různé regionální nebo technické postupy“. Je to tak, že vítěz nadiktuje normy pro sýraře na příští dekády.

Sebechvála zas až tak nesmrdí:)

Budu se zase trošku chlubit, jaké mám dobré klienty:) V úředním věstníku EU byl dnes publikován výsledek tendru na “Web and ICT services” pro European Agency for Safety and Health at Work, Bilbao. Tady to je:

Lot title: Web and ICT advice, project management and support
Number of offers received: 11
Pricewaterhouse Coopers
Plaza de Euskadi, 5, pta 10, 11
48009 Bilbao (Biscay)
SPAIN
Value: 1 100 000 EUR

Lot title: Usability services
Number of offers received: 4
Lighting Beetle s.r.o.
Budyšinska 8
831 03 Bratislava
SLOVAKIA
Value: 400 000 EUR

Lot title: Maintenance of existing websites and Web applications
Number of offers received: 5
Syslab.com GmbH
Landwehrstraße 60–62
80336 Munich
GERMANY
Value: 840 000 EUR

Lot title: Development of future websites and applications
Number of offers received: 12
Bilbomática S.A.
Edificio Miribilla, C/ Santiago de Compostela, 12, 4°A
48003 Bilbao (Biscay)
SPAIN
Value: 1 500 000 EUR

Lot title: Development and maintenance of Microsoft applications
Number of offers received: 6
Everis Spain, S.L.U.
Avenida Manoteras, 52
28050 Madrid (Madrid)
SPAIN
Value: 400 000 EUR

Lot title: Hosting services
Number of offers received: 4
MST Consortium
Poligono Industrial Axpe, Edificio B, Oficina L-108
48950 Erandio (Biscay)
SPAIN
Value: 600 000 EUR

Pro EU projekt hledám experta na romskou integraci

Pro velký EU projekt hledám experta splňujícího následující kritéria: * experience in social inclusion public policies * specific experience in policies to support Roma integration or marginalised communities and a very good knowledge of local context in the focus countries (věsměs země s výšším podílem Romů) are an asset plus/anebo: * relevant and proven experience with coordinating networks of representatives from public authorities and with supporting mutual learning and cooperation. Pište prosím na horejsi.tomas@gmail.com

IT poradenství pro Evropskou agenturu pro životní prostředí chce poskytovat 12 společností

I souboj o čtyřletý rámcový kontrakt Evropské agentury pro životní prostředí a Evropské komise (DG ENV) na IT konzultace je pěkně „nabitý“ – celkově se přihlásilo dvanáct firem: Consortium European Dynamics Luxembourg, European Dynamics SA, Cybercom, Eworx, Orchitech Solutions, AS Helmes, Balidea, TripleDev, Etnetera, Consortium Fastdigitech – Eau de Web, SC Siveco, Bilbomatica a Consortium ACTONOV (Actimage, Novitech, Charles Oakes). Ve hře je 6 lotů (samostatných částí zakázky), ve dvou z nich – v lotech 2 (Windows System administration) a 4 (eDocs DM support) je jen jediný zájemce. Nejvíc zájemců je o Javu – 9.