Brusel chystá „Pokyn“ pro správnou hygienickou praxi výroby sýru na farmě

Takže fakta, důležitá hlavně pro milovníky sýrů a jejich výrobce: Evropská komise chystá zavedení „Pokynu pro správnou hygienickou praxi v rámci tradiční výroby sýru na farmě“. Europoslanci budou mít konečně nějaké pořádné PR-střelivo. Ostatní „stakeholdeři“ začnou pracovat a přihlásí se do tendru, který právě vyhlásilo Generální ředitelství (Evropské komise) pro zdraví a spotřebitele: na „Pilotní projekt týkající se evropských pokynů pro správné hygienické postupy při řemeslné výrobě sýru“. Cílem zakázky je – podle zadání – „zavedení Pokynu pro správnou hygienickou praxi v rámci tradiční výroby sýru na farmě. Musí být vhodný k použití ze strany farmářů, inspektorů mlékárenských podniků a příslušných úřadů jako referenční dokument. Obsah by měl vycházet ze zkušeností v daném oboru a zohledňovat již zavedené vnitrostátní pokyny týkající se provádění postupů založených na HACCP vhodných pro malé mlékárenské podniky. Tento pokyn by měl pokrývat různé regionální nebo technické postupy“. Je to tak, že vítěz nadiktuje normy pro sýraře na příští dekády.

Sebechvála zas až tak nesmrdí:)

Budu se zase trošku chlubit, jaké mám dobré klienty:) V úředním věstníku EU byl dnes publikován výsledek tendru na “Web and ICT services” pro European Agency for Safety and Health at Work, Bilbao. Tady to je:

Lot title: Web and ICT advice, project management and support
Number of offers received: 11
Pricewaterhouse Coopers
Plaza de Euskadi, 5, pta 10, 11
48009 Bilbao (Biscay)
SPAIN
Value: 1 100 000 EUR

Lot title: Usability services
Number of offers received: 4
Lighting Beetle s.r.o.
Budyšinska 8
831 03 Bratislava
SLOVAKIA
Value: 400 000 EUR

Lot title: Maintenance of existing websites and Web applications
Number of offers received: 5
Syslab.com GmbH
Landwehrstraße 60–62
80336 Munich
GERMANY
Value: 840 000 EUR

Lot title: Development of future websites and applications
Number of offers received: 12
Bilbomática S.A.
Edificio Miribilla, C/ Santiago de Compostela, 12, 4°A
48003 Bilbao (Biscay)
SPAIN
Value: 1 500 000 EUR

Lot title: Development and maintenance of Microsoft applications
Number of offers received: 6
Everis Spain, S.L.U.
Avenida Manoteras, 52
28050 Madrid (Madrid)
SPAIN
Value: 400 000 EUR

Lot title: Hosting services
Number of offers received: 4
MST Consortium
Poligono Industrial Axpe, Edificio B, Oficina L-108
48950 Erandio (Biscay)
SPAIN
Value: 600 000 EUR

Pro EU projekt hledám experta na romskou integraci

Pro velký EU projekt hledám experta splňujícího následující kritéria: * experience in social inclusion public policies * specific experience in policies to support Roma integration or marginalised communities and a very good knowledge of local context in the focus countries (věsměs země s výšším podílem Romů) are an asset plus/anebo: * relevant and proven experience with coordinating networks of representatives from public authorities and with supporting mutual learning and cooperation. Pište prosím na horejsi.tomas@gmail.com

IT poradenství pro Evropskou agenturu pro životní prostředí chce poskytovat 12 společností

I souboj o čtyřletý rámcový kontrakt Evropské agentury pro životní prostředí a Evropské komise (DG ENV) na IT konzultace je pěkně „nabitý“ – celkově se přihlásilo dvanáct firem: Consortium European Dynamics Luxembourg, European Dynamics SA, Cybercom, Eworx, Orchitech Solutions, AS Helmes, Balidea, TripleDev, Etnetera, Consortium Fastdigitech – Eau de Web, SC Siveco, Bilbomatica a Consortium ACTONOV (Actimage, Novitech, Charles Oakes). Ve hře je 6 lotů (samostatných částí zakázky), ve dvou z nich – v lotech 2 (Windows System administration) a 4 (eDocs DM support) je jen jediný zájemce. Nejvíc zájemců je o Javu – 9.

O zakázku agentury EU z Lisabonu se utká deset expertů na SharePoint

Do výběrového řízení na „Enhancement and Maintenance Services for SharePoint collaboration“ European Maritime Safety Agency jde deset firem: Balidea Consulting & Programming, Reditus, Everis, AGAP 2, Link Consulting, Truewind-Chiron Sistemas de Informacao, Novabase Business Solutions, Unisys Portugal Sistemas de Informacao, BoldBrick a HanseVision GmbH.

V tendru na posouzení odpadového managementu v jihovýchodní Evropě soupeří 9 zájemců

V tendru na „comprehensive assessment of the current waste management situation in South East Europe and future perspectives…“ vyhlášeném Evropskou komisí (DG ENV) se utká devět firem/konsorcií: C&E Consulting, Mittente Erica soc coop, Fichtner GmbH, Dekonta, Sofies SA, COWI, Enviroplan SA, Eunomia a Bio Intelligence.

Brusel shání „průchozí tunel“ na detekci výbušnin a narkotik

Dodávka, instalace a údržba průchozího portálu pro detekci výbušnin a narkotik pomocí stopové detekce. Zadavatel: Evropská komise, Společné výzkumné středisko – Institut pro referenční materiály a měření, Geel, Belgie. Kontrakt na 53 měsíců. V rámci své laboratoře pro zjišťování bezpečnostních hrozeb má JRC-IRMM v plánu zakoupit vysoce efektivní, nedestruktivní průchozí portál, který umožní rychlou stopovou detekci výbušnin a narkotik (na nanogramové úrovni). Projekt byl zřízen na podporu DG HOME a DG MOVE Evropské komise při vypracování politiky v oblasti bezpečnosti letectví a detekce výbušnin. Budget €130.000. Deadline 28/10.

Tendr na ochranu “ambasády” EU v Kyjevě zkrachoval

Výběr bezpečnostní služby pro Delegaci Evropské unie na Ukrajině skončil debaklem. Evropská služba pro vnější činnost/Rada EU původně plánovala uzavřít s vítězem kontrakt na 4 roky za €830.000. Podle všeho však nikdo neprojevil zájem a tak zadavatel musel použít oblíbenou frázi: “Zadávací řízení bylo prohlášeno za neúspěšné. Zakázka může podléhat opětnému zveřejnění”.

Europarlament si nechává zaplatit jindy volně přístupnou dokumentaci k tendru

Za zadávací dokumentaci k výběrovému řízení na “interiérové práce – projekt rozšíření a modernizace budovy Konrad Adenauer v Lucemburk” chce zadavatel – Evropský parlament – vybírat 250 euro. Něco takového za posledních zhruba pět let nepamatuji. Snad to nebude nějaký nový trend, jak odradit už tak málo zájemců o tendry vyhlašované institucemi a agenturami EU.