Monitoring pro europoslance zajistí stávající dodavatel, společnost Newton

Mediální monitoring bude českým europoslancům a jejich asistentkám i nadále připravovat společnost Newton. Konkurečnímu MediaTenoru se nepodařilo stávajícího dodavatele porazit. Newton dostane od české pobočky Evropského parlamentu rámcový čtyřletý kontrakt s rozpočtem €120.000.

O zakázku na propagační předměty pro EU agenturu z Turína usiluje 10 firem

V tendru na značkové propagační materiály pro European Training Foundation (Turín, Itálie) s budgetem €130.000 je deset firem: Sycal Umbrellas Print and Promotions, Kandinsky Deutschland, Tiburtini, Mataro Advice Squarenuts, Traunkristall Design, MCS Kick and Rush, Apogeo, La Coccinella di Giglioli, Baretz a konečně Moravia Propag.

Záclony a žaluzie pro Radu EU v Bruselu vyrobí a dodá česká firma Bematech

Česká firma Bematech z Velké Bíteše vyhrála tendr Generálního sekretariátu Rady Evropské unie na dodávky a instalaci závěsů, záclon a žaluzií v interiéru různých bruselských budov obývaných Radou EU. Rada uzavře s Bematechem rámcovou smlouvu na příští čtyři roky. Všechny summity a podobná vrcholná jednání evropských lídrů tak budou v blízké budoucnosti probíhat v českých “kulisách”:)

Rada plánuje nakoupit bílé závěsy na pokrytí přibližně 11.500 m2 okenní plochy, benátské žaluzie na 400 m2 okenní plochy, rolety na 200 m2 okenní plochy, lamelové žaluzie na 100 m2 okenní či jiné plochy a v menším rozsahu i speciální látkové závěsy (např. pro ošetřovnu a projekční místnost) na plochu o velikosti přibližně 300 m2. Dodavatel má zajistit nejenom samotnou dodávku, ale i instalaci přímo na místě.

ps: A něco pro novináře: “Nebylo to až tak obtížné. Stačilo najít vhodnou firmu, přesvědčit majitele, pomoci mu sepsat vítěznou nabídku a po celou dobu ho přesvědčovat, že to má smysl,” říká nezávislý bruselský konzultant Tomáš Hořejší:)

Jak europarlament zvýhodňuje francouzské firmy a diskriminuje ty ostatní

Takhle funguje jazyková diskriminace v praxi: Evropský parlament – nejdemokratičtější instituce celé EU – právě vypsal tendr na “dodávku a instalaci vybavení pro videostěnu a videoprojektory” v hodnotě €350.000. Dnes ráno jsem požádal jsem o zadávací dokumentaci. Zde je odpověď zaměstnance Ředitelství pro bezpečnost (DG Security), které soutěž organizuje: “Zadávací dokumentace je připravena ke stažení na našich webových stránkách. Anglická verze bude dostupná na stejném místě, a to nejpozději v pondělí 24. dubna”. Takže do pondělí budou detailní požadavky tendru dostupné pouze ve francoužštině a zadavateli to připadá jako úplně v pořádku! Není to trošku zvýhodňování francouzských (belgických) firem a diskriminace těch ostatních?!

Tendr na studii o vlivu pohlaví pacienta na srdeční nemoci zrušen

Po čtyřech měsících důkladného posuzování nabídek dospěla Evropská komise (ředitelství pro zdraví a spotřebitele) k názoru, že tendr na studii „Vliv pohlaví pacienta na vznik a léčbu kardiovaskulárních onemocnění“ s plánovaným rozpočtem milion euro zruší. Důvod? „Nebyly zcela respektovány požadavky zadání“. Komise současně avizovala, že v budoucnosti vyhlásí stejnou soutěž ještě jednou.

The tender for a study on „gender influence on heart diseases“ canceled

After four months of detailed assessing the European Commission (DG SANCO) decided to cancel its procurement procedure for study „Gender specific mechanism in coronary artery disease in Europe“ with €1m budget. Reason? „… because a formal requirement linked to the procedure was not fully respected“. The EC announced its intention to launch a new tender for the same purchase in the future. CAD letter here

Lobbying na nejvyšší úrovni: stát se externím poradcem Evropské komise

Evropská komise hledá “vysoce kvalifikovanou” poradenskou firmu, která by ji dokázala poskytnout odbornou podporu při navrhování a přípravě iniciativ a právních předpisů EU v oblasti energetické účinnosti. Nejenom, že ta firma bude vědět úplně všechno… navíc bude eurokomisařům i vydávat odborná a legislativní doporučení co dál… Geniální. A k tomu všemu poradenská odměna 4.000.000 euro (za 4 roky).

A ještě jeden bruselský “odborářský” projekt: podpora sociálního dialogu

Generální ředitelství pro zaměstnanost a sociální věci (Evropské komise) dnes vyhlásilo i grantový program na podporu “sociálního dialogu na meziodvětvové a sektorové úrovni”. Na jednotlivé projekty dá Brusel až 90 procent z celkových nákladů, minimálně 108 tisíc euro na akci. Celkem je v rozpočtu 8.500.000 euro. Hlásit se mohou “sociální partneři”, neziskové organizace, výzkumné instituce, veřejné nebo mezinárodní instituce…

Brusel myslí i na odboráře: nabízí jim přes čtyři miliony eur na jejich informační kampaně a výcvik

Evropská komise (Generální ředitelství pro zaměstnanost a sociální věci) právě zveřejnila výzvu k podání žádostí o dotace na „informační a výcvikové opatření“. Akce je vyhrazena pouze pro „sociální partnery zastupující zaměstnance a to na evropské, národní nebo regionální úrovni“. Zájemci mohou žádat minimálně o 108 tisíc euro (evropská dotace může přitom pokrýt až 90% celkových nákladů na projekt), v budgetu je celkem €4.140.000 eur.

Každý ze schválených výcvikových nebo informačních projektů může trvat maximálně 24 měsíců. Deadline pro podání přihlášek 6. června 2014. Čistě kapitalisticky: docela dobrý byznys pro nějakou spřátelenou informační/vzdělávací agenturu, ne?:)